PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE:

RYTÍŘE ŘÁDU ČTENÁŘSKÉHO“

V pátek 13.6. 2014 proběhlo v Informačním a kulturním centru naší školy slavnostní pasování čtenářů

– žáků 1.třídy ZŠ v Brodku u Prostějova.

Knihovnice městyse paní Božena Vránová přivítala s velkou radostí 25 žáků 1.třídy, třídní učitelku Mgr. Lenku Martinkovou, z Městské knihovny kolegině paní Jitku Lošťákovou a Evu Rozsívalovou, místostarostku paní Hanu Oulehlovou, paní ředitelku Mgr.Evu Oulehlovou a všechny přítomné.

Za slavnostního zvuku fanfár z flétniček malých hudebnic 1. a 2. třídy knihovnice uvítala královnu Písmenkové říše s doprovodem princezny a pážetem.

Celé vzpomínání žáci doplnili písněmi, říkankami a ukázkami čtení a her na interaktivní tabuli.

Žáci ukázali, jak se díky tomuto celoročnímu putování seznáili s písmeny, slabikami, větami.

S královnou Písmenkové říše se rozloučili písní Abeceda. Celé vystoupení zakončili s flétničkami s panem učitelem Kalivodou pohádkovou písní. Jelikož se splnily všechny úkoly tak se mohlo přistoupit k slavnostnímu aktu. Královna po přečtení „Slibu rytíře řádu čtenářského“ pasovala žáky na čtenáře. Na památku všichni žáci dostali od knihovnice pohádkovou knížku a zdarma průkazku čtenáře na celý rok. Od kolegyň z městské knihovny – J. Lošťákové a E. Rozsívalové pamětní listinu a cukrovinky.

Připojila se i paní Klíčová, jedna z maminek, upekla každému z žáků dortík s písmenkem jeho jména.

Čekalo nás ještě jedno překvapení a to slavnostní přípitek, otevření dětského šampáňa.

Žáci byli moc šťastni, očička jim zářila radostí.

Na závěr paní knihovnice Božena Vránová předala kytičky, poděkovala všem za spolupráci, následoval přípitek.

Měla nesmírnou radost, že bude mít v knihovně tolik šikovných čtenářů, vždyť pěknou knížku nenahradí žádný počítač nebo televize.

Proběhlo společné focení.

Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro Vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (například napínavou detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (například mluvené slovo pro nekonečné žehlení).

Vaše knihovna má nový web!

Vaše knihovna má nové internetové stránky. A má z nich velkou radost. Věříme, že se Vám líbí, najdete zde vše potřebné a budete se často a rádi vracet, abyste zjistili, co je nového, které knížky přibyly a jaké akce chystáme.

Fotogalerie: Novinky

Tato fotogalerie je prázdná.

Fotogalerie: Novinky

Tato fotogalerie je prázdná.